BEAUTY

Zvětšování rtů pomocí injekcí kyseliny hyaluronové

25. 6. 2018

Věřím, že někomu se to bude zdát jako kontroverzní téma a někdo mě bude odsuzovat za to, že tuhle proceduru podstupuji. Nevadí mi to, protože je to moje rozhodnutí a svěřuji se do rukou odbornici, které naprosto věřím. Na rtech jsem v dubnu byla již počtvrté a věřím, že některé z vás zajímá, jaké to je a nechcete o tom číst jen v komerčních článcích. Tenhle článek je o mé osobní zkušenosti, kterou si platím a nikde si ji „nebarteruju“, protože v takové věci bych se jen tak někomu „zadarmo“ do rukou nesvěřila. Proč? Protože vidím kolem sebe dost šílených výsledků estetické medicíny. Kačera jsem jednoduše na obličeji mít nechtěla a taky ho nemám. 

Teda věřím tomu, že ho nemám! Kolem sebe mám jen upřímné lidi a všichni mi spíš říkají, že žádnou zásadní změnu nevidí, což je pro mě výhra. Rozhodla jsem se pro zvětšení rtů proto, že mám spodní ret větší než horní a zdálo se mi, že boční strany horních rtů nejsou souměrné a spíš mi padají dolů. Opravdu jsem netoužila mít rty jako Angelina, ale chtěla jsem je vyrovnat a napíchnout je tak, aby byly souměrné. Upřímně vám říkám, že se mi lépe malují a vidím, že jsou konečně takové, jaké jsem je chtěla. To ovšem neznamená, že přestanu chodit, protože pokud si necháváte rty zvětšovat látkami na bázi kyseliny hyaluronové (Juvederm, SkinFill) pak se vám látka ve rtech postupně vstřebává a cca za 6-12 měsíců je ze rtů pryč.

Ale vezmu to postupně. Poprvé jsem na rty jela s dvěma kamarádkami za hranice, kde jsem si nechala píchnout jenom půlku injekční dávky, což byl na jednu stranu dobrý nápad a na druhou jsem pak litovala vynaloženého času na cestování s tak malým výsledkem. Tím, že jsem toužila po přirozených rtech, tak jsme s paní doktorkou opravdu nechtěli tlačit na pilu a když mi ukázala rty po půlce, řekla jsem, že mi to stačí a uvidíme. Po aplikaci vypadaly rty krásně souměrně a cestou zpátky do Prahy se zvětšily parádně. Druhý den byly opravdu velké, že jsem začala maličko pochybovat, ovšem to byl pouze otok, který když opadl, byly rty jen takové jemně plnější než předtím. Tím, že lékařka nebyla v ČR, nejela jsem za ní znovu a čekala, jestli mě nepotká doporučení na nějakou jinou lékařku, která bude v Praze. Mezi první a druhou aplikací uběhl skoro na den jeden rok. Ve rtech jsem neměla pocitově už nic víc jak půl roku.

Čekání se vyplatilo a dostala jsem tip na Valentinu, která jezdí do ČR dvakrát ročně a je to lékařka z Moldavska. Její práci jsem si prohlédla na fotkách předem a více jak půl roku po první aplikaci jsem zašla k ní. Letos jsem u ní byla potřetí a rozhodně nehodlám měnit, protože preciznější zacházení a krásnější výsledek jsem nikdy neviděla. Do její práce jí nemluvím, jen jí lehce naznačím, co mi na rtech vadí a co bych ráda upravila. Ona sama nemá ráda přehnané rty, jakékoliv kačeří pysky a chce dělat vše přirozeně. Nemá ani problém odmítnout, pokud se jí zdá, že zákrok slečna nepotřebuje. Byla jsem u toho, kdy kamarádku odmítla a v dobrém jí vysvětlila, že by to už jednoduše nebylo hezké.

No, ale ta zásadní věc, jak to probíhá? Popíšu postup, který byl stejný u všech mých injekcí:

 • První probíhá očištění pleti a dezinfekce.
 • Poté vám je na rty nanesen umrtvující krém a folie, která urychlí jeho účinnost.
 • Ve chvíli, kdy už svoje rty necítíte, může se začít s aplikací injekcí.
 • Injekce se neaplikuje do rtu, ale do kontur a mnoha desítkami vpichů a případně se v některých místech do kontury zapíchne delší část injekce a z té se pomalu uvolňuje látka při vytahování injekce. Bohužel přesně neřeknu kdy a proč je to jen vpich a kdy to musí být vytahování jehly.
 • Během aplikování s vámi mluví doktorka a ptá se, jestli jste v pořádku a zda to moc nebolí. No BOLÍ TO a docela dost. Někdy brečím víc, někdy méně a některé části rtů jsou mnoooohem citlivější, než si dokážete představit. Věřím, že pro slabší osoby hrozí i mdloby, protože to není bezbolestná aplikace i když vám všude budou tvrdit, že je. Každý máme jinou citlivost, takže je možný, že někoho to bude bolet míň.
 • Mezi vpichy doktorka kontroluje jak rty vypadají a látku vám ve rtech zpracovává, takže rty promasírovává aby se látka dostala tam, kam má a byla souměrně rozprostřena.
 • Ano, hrozí vám modřinky. Dvakrát jsem je neměla a teď počtvrté jsem měla dokonce dvě. Pokud se to stane, není to rozhodně chyba, jednoduše se to stává a tmavá rtěnka to další den jistí. Modřinka se drží tak tři dny, podle toho, jak je velká.
 • Rty po aplikaci lékařka znovu dezinfikuje a nanese léčivý krém.
 • Chvíli to trvá, než přijdou rty k sobě, ale až přijdou, možná budete cítit lehčí pnutí a rozhodně si rty pár dní nepromnete, protože jsou oteklé. Otoky jsou nejnápadnější 1-3 dny. Poté odejdou a rty se do týdne dostanou do velikosti, která už zůstane.
 • 48 hodin byste neměly pít horké nápoje a nelíbat se – no ono to ani moc nejde, ale proti gustu. Každopádně je důležité pít hodně tekutin, aby se látka ve rtech udržela a vy jste tělo opravdu hydratovaly i zevnitř. A samozřejmě kvůli rychlejšímu odchodu otoků.
 • Cca 14 dní ve rtech možná ucítíte malé kuličky, které se pomalu rozpouští a je dobré na rty nanést balzám a denně je promnout mezi sebou.

Těch chyb, které může doktorka udělat je hodně. Naštěstí jsem nezažila nic nepovedeného, takže vám nemůžu říct, ale viděla jsem už u jedné blogerky, že se jí udělala taková kulička ve rtu, že musela zajít na vytažení přebytečné výplně ve rtu a srovnání. Také je dobré zjistit si, zda nejste na nějaké látky alergická, pak by to také mohlo dopadnout špatně a slyšela jsem, že odsávání látky bolí víc, jak její vpichování.

Rozhodně si dejte pozor při výběru doktorky. Prohlédněte si její práci, promluvte o tom, co a jak chcete a nenechte si nic vnutit. A asi nemusím připomínat, že nikdo nechce kačeří pysk, který jde dopředu, ale chceme rty, které rostou směrem nahoru a dolů, jestli mi rozumíte. Proto se píchá do kontur rtů a ne do samotného rtu. Cena se odvíjí od použitého materiálu, ceny lékařky, kliniky a nebo dohody. Já platím pod pět tisíc za jednu injekci. Po prvních třech zákrocích se vám rty opravdu zase budou zmenšovat na vaše přirozené rty, ale podle Valentiny se toto změní po čtvrté aplikaci, kdy už si látka ve rtech zvykne a zůstane déle. Mám ji měsíc, tak nedokážu říct, ale přijde mi, že teď jsou teprve ty rty takové, jaké jsem je chtěla na začátku.

Do článku jsem zařadila i neupravené fotky rtů po třetí a čtvrté aplikaci. Pokud byste chtěly zkoumat jak se rty měnily, je nejlepší projít Instagram, ale podle mě jsou ty změny vidět asi nejvíc díky líčení. Dokázala jsem si dřív rty domalovat tak, že vypadaly jako dnes. Rozdíl je tedy v jednoduchosti malování a v mém osobním pocitu. Poprvé jsem byla na rtech v dubnu 2016, pak duben 2017, listopad 2017 a duben 2018. A znovu, jak říkám, líčení zkresluje.

Pokud máte ještě nějaké další otázky, napište do komentáře. Ráda zodpovím vše co vím a případně se poradím s Valentinou, abych vám podala profesionální informace.

Only registered users can comment.

 1. Ahoj Kris, muj dotaz se netýká rtů ale obočí 😉. To tve se mi líbí. Uz delsi dobu přemýšlím o tetování a nemam odvahu moje oboci svěřit jen tak někomu. Kazde ráno používám Benefit tužky na obočí . 1.jsem si koupila tenkou bohužel mi vydrzela jen chvíli 8g malem me trefilo. A 2. Mam už vetsi a širší myslim 32g ale zas se mi zlomila😭.Dala bys mi prosim nejake doporučení kam zajit a komu se můžu bez obav svěřit do rukou???? Děkuju moc

  1. Ahoooj Ivet, promin za zpoždění s odpovědí, jsem se trošku zastavila na chvíli. No já to malování nesnášela, takže jsem ráda, že jsem do tetování šla a po roce a 8 měsících jsem pořád naprosto nadšená. Bohužel slečna, která dělala obočí mě, už není v ČR, takže tady teď nemám koho doporučit. :/ Ale na fb je teď holek hodně, takže projít recenze a fotky před a po. Osobně bych hodně prověřovala, stejně jako u té pusy. Tohle jsou zásahy, které jen tak nezměníš a je třeba zjistit, zda ti slečna nezačne řezat do obočí bez anestetika a vymlouvat se, že není účinné.

  1. Ahoj Moni, přímo kontakt ti dát nemůžu, ale až příště přiletí, můžu ti napsat a případně propojit termínově. Ozvi se mi na Ista nejlépe ;))

 2. Dobry den, prosim mam dotaz. Byla jsem na zvetseni rtu,v jednom salonu v nemecku. Rekla jsem moji predstavu a kosmeticka mi 5o napichala. Bohuzel asi po tydnu, vysledek nebyl temer zadny. A tak jsem se rozhodla ze pujdu znova a necham si to dopichnout. Opet asi po tydnu vysledek zadny. Chci se zeptat zdali je to normalni. Zaplatila jsem 400 eu a efekt proste zadny. Kosmeticka mne odbila s tim, ze na to neni zadna zaruka. Za odpoved dekuji

  1. Zdravím, náhodou nevíš jaký produkt použila? Možná použila moc jemnou výplň, která se rty nic neudělá, jen je tak trošku vyhladí. Já mám poslední dva vpichy trošku silnější a tužší výplní, právě abych měla tvar a rty opticky větší. Podle mě zvolila opravdu špatný produkt, který neublíží, ale bez výsledku je teda pěkná píííp.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *