BEAUTY

TESTování SEA SALT sprejů!

3. 9. 2018

Před pár lety se mi nějakým, pro mě zatím neurčitým, vlivem totálně změnily vlasy. Místo rovných, u nichž se mi protáčely konečky na jednu stranu, mám nyní vlasy vlnité a bez úpravy s nimi vyjít nejde. Takže pokud nefénuju dohladka (v létě tohle téměř vynechávám), tak nanáším přípravky pro kudrnaté vlasy a nejčastěji právě přípravky s mořskou solí. A protože jsem nesmírně zvědavá a ráda hledám lepší a lepší variantu, tak jsem skončila doma s šesti různými spreji. Tak pojďme na jejich porovnání, když už jsem je načala. 

Lee Stafford Beach Babe Sea Salt Spray 150 ml, 399 Kč

Začneme hned tím, co mě osobně vyhovuje úplně nejvíc. Značku Lee Stafford jsem objevila cca tři roky zpátky a na jejich masce pro růst vlasů jsem přiznávám závislá. Vyzkoušela jsem od nich už mnoho produktů a ráda jsem si je vozila z Anglie, než jsem na ně narazila i tady. V tuhle chvíli jsem v půlce svého třetího balení a musím vám říct, že po vyzkoušení všech dalších, budu pořád tvrdit, že tenhle Sea Salt sprej je pro moje odbarvené vlasy nejlepší. Ve svém složení má nejen mořskou sůl, ale i slunečnicový extrakt, který nejspíš může za to, že nemám vlasy vysušené a jsou pořád hebké na dotek. Dokonce ani nezáleží, kolik dní po sobě sprej používám a vlasy se nelámou, jako tomu je u jiných značek. Jediné negativum, které musím zmínit, je rychle se porouchávající rozprašovač. Ten totiž přestane fungovat po pár týdnech a začne stříkat jen rovně a prudce, což nechcete. Stalo se mi to u všech balení a nejspíš za to bude moct ta sůl. Nyní si sprej aplikuju tak, že si jej nastříkám do rukou a těmi pak vlasy promačkávám. Vlasy nechávám uschnout na vzduchu, nebo je lehce po aplikaci profouknu na jemný stupeň fénem. Když se to zrovna nepovede (vlasy jsou podle mě každý den jiné i vlivem hormonů) tak použiju ještě nějaký hydratační sprej na vlasy – kokosový od Leeho a nebo mangový od Klorane. A jeden velký rozdíl oproti ostatním uvedeným produktům, doba spotřeby od otevření je 24 měsíců – všechny ostatní spreje mají uvedeno jen 12 měsíců.

L´Oréal Paris Stylista #beachwaves The Beach Wave Mist, 200 ml, 150 Kč

Tahle letošní novinka se ke mě dostala v PR balíčku a dobře, že se tak stalo. Hned po Leem je to další sprej, po kterém ráda sáhnu. Vlny jsou krásně strukturované, hezky pevné a přitom nejsou vlasy slepené. Sprej jde použít jak na vlhké vlasy, tak i na suché. Stačí jen promačkat a vlny jsou na světě. Jedinou potíž jsem vypozorovala při několikadenním používání. Jelikož si vlasy musím umývat každý den, když je chci mít vlnité a nechci mít afro, tak když jsem tenhle sprej používala tak třetí den po sobě, přišlo mi, že začínám mít vlasy neskutečně vysušené, jakoby od moře, takové křehké a lámavé. Neříkám, že by se mi ulamovaly a padaly, ale sušší v koncích byly a tak si tenhle sprej dávám maximálně dvakrát týdně, ale musí mezi tím být nějaký den volna a bez jakéhokoliv sea salt spreje ve vlasech. Tuším, že tady bude ten rozdíl oproti Leeovi, který v sobě má i pečujicí složku. Každopádně sprej taky krásně voní a velmi dobře se s ním pracuje. Nezatracuju, jen varuju před moc častým používáním na odbarvených vlasech.

Balea Beach-Style Salz Spray, 200 ml, 45 Kč

Tenhle sprej stál pár kaček a byl mi doporučen vámi na Instagramu, voní jako léto a tak jsem si ho musela koupit. Překvapil mě, protože vůbec není špatný, ale oproti prvním dvěma je maličko slabší. Tím chci říct, že vlny nejsou tak pevné a vlasy jsou pořád hebké, takže tolik nedrží. Mám dojem, že moje vlasy potřebujou trošku víc toho natužení a tenhle sprej je na lehoučké navlnění. Pokud tedy chcete jen trošku rozvlnět, tak sáhněte po Balee a zkuste nastříkat klidně i na suché vlasy a mačkejte a případně poté profoukněte fénem. Tuším, že dlouhovláskám bude tenhle produkt vyhovovat, já potřebuju s tím mikádem opravdu něco víc. Každopádně za tu cenu, pro tu vůni, říkám ano, dobrý a nositelný.

 Toni&Guy, Curl Sculpting Spray, 150 ml, 299 Kč

A dostáváme se do té horší poloviny produktů, které mi úplně nesedli. Tenhle je ovšem pořád ještě nositelný. Tenhle sprej dokáže krásné vlny, umí je jak ze suchých, tak vlhkých vlasů, ale moje vlasy jsou po něm víc slepené. Vlny jsou krásné, ale některé jsou opravdu tuhé a rozčesání rozhodně nepřipadá v úvahu a já už mám večer pocit, že bych měla vlasy umýt. Sprej můžete použít na úplné kudrlinky, ale i na povolenější vlný, záleží jak si vlasy vytvarujete. Vůně je příjemná, taková typická pro produkty T&G, pokud jste je někdy používaly. Oproti níže uvedenému Sea Saltu je tohle produkt, který dopotřebuju, ale není to zrovna můj oblíbenec. Navíc ta cena je už hodně podobná Leemu a ten je opravdu bezchybný.

L´Oréal Stylista #curls The Curl Tonic, 200 ml, 150 Kč

Na základě prvního produktu z řady Stylista, jsem neodolala koupi tohoto tonica na vlny. Bohužel s tímhle produktem si vůbec nerozumíme. Vlny, které mi to vytváří, jsou takové ty které vypadají mokré a vlastně skoro až mastné. Myslím, že jsem jednou na Instáči přirovnávala podobný vlny k těm, které nosila právnička zastupujicí stát v případě O.J.Simpsona, Marcia Clark. Stačí si její účes vygooglit a je vám  jasný, proč se mi tohle nelíbí. Možná se to ale někomu líbí a třeba u dlouhých vlasů, kdy byste tonic použily jen do konečků, tak by se dalo. Za mě tedy rozhodně nedoporučuji.

Toni&Guy Sea Salt Texturising Spray, 200 ml, 289 Kč

A to nejhorší nakonec. Tenhle produkt mám doma podruhé, protože jsem poprvé bylo před několika lety a když se změnily moje vlasy, mohl se změnit i tenhle přípravek, nebo můj vztah k němu. Ne, nic se nezměnilo. Tenhle produkt mi vlasy slepuje už od prvního nástřiku a vlasy jsou nepříjemné a křehké na dotek. Výsledek není na pohled až tak špatný, ale ten pocit, když si sáhnete do vlasů a jsou lepivé a nepříjemné na dotek. Opravdu nevím, jak si mohl tenhle produkt získat na oblibě, protože mi jej několik holek doporučovalo. Možná není pro odbarvené blondýny.

Only registered users can comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *