BEAUTY

ŠTĚTCE 3. díl: Jak často a jakým způsobem čistit štětce

24. 10. 2018

Od prvních dvou dílů o čištění štětců uběhla trošku delší doba, než jsem plánovala, ale abych vás uvedla do děje – ŠTĚTCE 1. díl: Oblíbené štětce na obličej a poté vyšlo ŠTĚTCE 2. díl: Oblíbené štětce na oči. Dneska půjdeme na to nejzásadnější, a tím je čištění všech štětců!

Osobně aplikuju tři fáze čištění.

Mezi jednotlivým líčením často používám takovou tu hrubou houbičku, kterou mechanicky odstraníte zbytky barvy z jednotlivých štětců. Tuhle houbičku jsem prvně viděla u Stephanie Nicole, která natáčí hodně swatchových videí a klasické mokré čištění by znamenalo točit hodiny a hodiny. Já si svoji houbičku koupila za dvě libry v Primarku, ale viděla jsem, že ji prodává i Sephora a tuším i další značky. Možná se taková houbička dá koupit i někde v domácích potřebách, ale vždy je lepší ji mít v nějaké krabičcce, protože jinak si ušpiníte prostor pod houbičkou. Tu stačí jednou za delší čas omýt vodou a nechat uschnout.

  • nejčastěji tak očistím oblíbené štětce během líčení, když střídám barvu za barvu a stínuju
  • méně často používám na štětce na tvářenku, protože používám ráda jen dva a víte, jak rychle se zabarví
  • rozhodně nepoužívejte na štětce špinavé od krémových produktů, to vám nepomůže a ještě si ušpiníte houbičku

Druhá fáze čištění jsou u mě spreje na rychlé čištění, které nastříkáte, štětec otřete do ručníku a necháte uschnout. V tomto případě je nenamáčíte tak silně, takže je můžete nechat schnout i štětinkami nahoru, ale směrem dolů nebo v ležící poloze je to lepší. Vyzkoušela jsem spreje různých značek, ale finančně i účinností mi nejvíc vyhovují spreje z Primarku. Cena tuším 2 – 3 libry/eura. Já jsem si naposled nechala přivézt 10ks od Haničky, za což jí tady veřejně děkuju a mám na chvíli vystaráno. Tím, že létám do Anglie většinou s příručním zavazadlem, tak si moc tekutin nepřevezu, tak teď mám zásobu. Pokud nechcete jít do třetí fáze, tak doporučuji pořídit alespoň nějaký sprej a štětce si čas od času dezinfikovat. Já si nedokážu představit, že tohle alespoň jednou týdně neudělám, ale záleží jak často štětce používáte. Bakterie se drží a můžou být i jedním z důvodů podrážděné pokožky, nebo akné. U líčícího stolečku mám velkou osušku o které štětce čistím a když už není nebarevné místo, vyperu ho. Nikdy už nebude bílý, ale je to můj čistící ručník. Když budete používat ubrousky, budete jich potřebovat hodně a máte rychle po krabičce. Ručník lepší a hrubší.

Třetí fáze je namočení štětců a mytí šamponem na štětce, nebo třeba šamponem na vlasy, mýdlem (tuhým a lépe bez parfemace, já kupuju Dove) a nebo občas sáhnu i po mých gel/pěnových odličovačích. Jak postupuju? Štětce rozhodně myju postupně po jednom a vždy namočím, nanesu šampon/mýdlo a pak použiju nějakou hrubší silikonovou podložku o kterou krouživými pohyby štětce čistím. Dokud neteče čistá voda.

Pořádně vymyju veškerý šampon a štětce pomalu věším na sušičku štětců. Ta moje na fotce je z aliexpresu a stejně tak i ta hrubá černá silikonová houbička. Mýdlo na štětce od Sephory má na víčku silikonovou podložku také, ale není tak hrubá a na větší štětce je naprd. Ani to mýdlo není žádný zázrak, to už je lepší Dove tuhé mýdlo. Štětce byste měli nechat uschnout v poloze štětinkami dolů, ale pokud je dostatečně vyždímáte, můžete je i položit. Rozhodně nedoporučuji nechat usychat štětinami nahoru a nebo dolů v nějaké nádobě.

Vlhkost může pomalu povolit lepidla a štětce se rozpadnou a když jsou zase položené v nádobě dolů, mohou změnit tvar a to rozpláclé štětce nikdo nechce. Čím častěji budete dělat druhou fázi, tahle fáze bude méně častá, ale jednou za měsíc až dva bych doporučovala nejvíc užívané štětce umýt. Mejkapový, pudrový, štětec na bronzer a tvářenku – ty si to zaslouží a vážně to potřebují. Štětce na oči nemusíte mýt mýdlem tak často, ty stačí čistit sprejem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *