BEAUTY

ŠTĚTCE 2. díl: Oblíbené štětce na oči

12. 6. 2018

Štetce na líčení očních stínů jsou celkem náročná disciplína a já se rozhodně nepovažuju za oborníka, protože doma žádné drahé štětce opravdu nemám. Ovšem i tak vám ráda dám tip na mé oblíbené, se kterými zvládám veškeré líčení naprosto bez problémů. Pokud jsou tedy dobré i stíny!

Štětce, které doma mám a pravidelně používám jsou hlavně od essence, Real Techniques, Milani, Catrice a Nyx cosmetics. Většinou nemají žádná speciální číslování, ale rozdělím je tak, jak vyhovují mě a jak je přímo používám. Neříkám, že je to jejich správné využití, ale způsob a nástroj si musí každý vybrat sám, podle toho co mu vyhovuje. Víceméně vám chci předat tipy na tvary, které mi vyhovují a značku už nechám při výběru na vás. Zatím mi dražší štětce nechybí a nemám důvod si je pořizovat. Ovšem co já vím, jestli mě to někdy nepopadne.

Štětce typu blending

Používám střídavě tyhle čtyři a nejoblíbenější je Milani štětec za 199 Kč. Ten jsem si pořizovala jako první a nádherně se s ním stíny „blendí“ a zapracovávají jeden do druhého. Tímto štětcem většinou začínám s neutrální barvou do záhybu oka. Jako vhodnou alternativu mám blending štětce od essence a jeden od Morphe, který je maličko větší a víceméně jím stíny zjemňuji, když je potřeba ubrat na intenzitě.

Štětce na oční stíny na celé oko

U těchto štětců nemám tak vyhraněný tvar a dá se říct, že stíny přes celé víčko nanesu jakýmkoliv štětcem. Na obrázku vidíte ty, které používám nejvíc a jde o značky Nyx cosmetics, Real Techniques a pak dva štětce tuším z Primarku. Větší štětec na téhle fotce dokážu využít i na blending, jen bych to nedoporučovala, pokud se stíny začínáte. Tyhle „vychytávky“ si člověk osvojí postupně a časem podle mého potřebuje méně štětců, ale je rád, že jsou multifunkční.

Další tři štětce jsou menší a preciznější, pokud se bojíte, že velkým štětcem byste moc přetahovaly. Znovu mé oblíbené essence a nově taky Catrice, který je tedy moc příjemný a taky stál kolem stovky.

Štětce na pigmenty a třpytky

Obojí nanáším umělými plochými štětci, které na obojí většinou používám navlhčené. Znovu jde o mix štětců a nejdražší je ten ze Sephory, který není o nic lepší než štětce z Primarku, nebo Nyxu. U tohoto typu štětce je hlavně potřeba aby držel pohromadě a dokázal nanést právě tak trošku nesourodé kousky pigmentů a třpytek.

Štětce na spodní linku

Krátce střižené štětečky se skvěle hodí na nanesení stínů pod dolní řasy. Znovu vidíte, že jde o štětce Nyx cosmetics, Real Techniques, essence a jeden kousek neznámého původu z Pound shopu v Anglii. Poslední kupovaný je od essence a tím se dají stíny na spodní lince nejlépe ztrácet.

Štětce na ztmavování vnějšího koutku

Netvrdím, že tyto štětce používám správně, ale vyhovují mi na ztmavování vnějšího koutku, když se snažím o přirozené kouřovky. Těmito špičatými štětci si vytvořím takové malé V a nejlépe potom vystínuju pomocí blending štětce.

Co si vozím s sebou?

Když už jsem si svoje štětce rozložila na stůl, napadlo mě intuitivně vybrat štětce, které si s sebou většinou beru, když někam cestuji. Moje TOP čtyřka se skládá z blending štětce od essence, štětce na stíny essence, blending štětce Milani a krátkého štětce na spodní linku (případně i vytvoření véčka ve vnějším koutku) od Nyx Cosmetics. S těmito čtyřmi si vystačím, a to s jakoukoliv paletkou.


Ve třetím díle se zaměřím na čištění štětců, ale do komentáře mi napište, kolik štětců používáte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *