BEAUTY

ŠTĚTCE 1. díl: Oblíbené štětce na obličej

11. 5. 2018

Vymyslela jsem si takový krátký čtyřdílný seriál o štětcích, které používám při líčení. V dnešním článku se soustředíme na ty, které používám pro líčení obličeje. A pozor, v tomto odvětví opravdu nic není dogma a člověk si musí najít to, co vyhovuje jemu a je jedno, jestli štětec na tvářenku používáte na pudr, nebo štětec na rozjasňovač jako konturovací štětec. Já osobně to mám taky dost zamíchané. 

  • Štětec na pudr

Čím větší, tím lepší – to je moje heslo! Víceméně teď používám hlavně sypké pudry a větším štětcem se mi nanáší lépe. Jednoduše pojmou větší plochu a jednoduše se pudr rozprostírá po celém obličeji. Štětec Real Techniques na pudr je měkký, nikde neškrábe a na to, že mu jsou už dva roky, tak to na něm není vůbec vidět. Jeho cena je 329 Kč a můžete jej koupit v DM nebo na www.kupkosmetiku.cz, která značku zastupuje. Samozřejmě koupíte značku všude po světě a hlavně tedy v Anglii, kde je i jejich původ. Značku mají sestry make-up artistky, které najdete i na Youtube jako Pixiwoo.

  • Štětec na bronzer

A hned s druhým štětcem narážíme na to, že každému vyhovuje něco jiného. I když holky Pixiwoo tento štětec určily na tvářenku, já si ho nemůžu vynachválit právě na bronzer. Tenhle štětec má takovou oválnou hlavu a je trošku větší, což znamená, že nemám bronzerem vytvořenou přesnou čáru, ale nádherně se mi s ním tvář konturuje. Štětec stojí 326 Kč a je to tento.

  • Štětec na rozjasňovač

Řekla bych, že tomuhle štětci už jsou tři roky a jde o další typ na tvářenku, který je pro mě mnohem příjemnější právě pro rozjasňovače. Štětec není ani velký, ani malý a je tak akorát pro mě. Milani štětec je na konci lehce zúžený a je naprosto krásně heboučký. Není problém jej používat i navlhčený, když chcete zintenzivnit efekt. Jeho cena je 319 Kč a koupíte třeba tady.

  • Štětec na tvářenku

Na tvářenku mám doma dokonce dva štětce a oba jsou zase Real Techniques. Jeden z nich má pojmenování buffing brush a je ze sady, kterou jsem kupovala v Anglii (takhle vypadá). Druhým je štětec multi-task brush, který je zase ze sady TRAVEL, která stojí 649 Kč a najdete v ní ještě skvělý štětec na oční stíny a jeden plochý štětec, který mě zrovna moc nebaví, ale našla jsem pro něj užití na nanášení různých jílových a jiných patlacích masek.

  • Další méně používané štětce

Já myslím, že nic dalšího, než je výše uvedeno, není úplně potřeba, ale jelikož jsem si kupovala několik sad a málo jednotlivých štětců, tak jsem našla využití i pro ty ostatní. Skoro pro všechny.

Contour brush používám občas na nanášení pudru pod oči. Většinou používám houbičku, ale ani tenhle štěteček mi nevadí a neškrábe, takže se s ním pracuje dobře a tvarově je tak akorát na podoční okolí.

Setting brush je takový menší štěteček, který mi připomíná malé štětce, které některé YTberky používají na rozjasňovač. Jde to s ním a pokud máte menší tvář, bude vám sedět líp, než ten od Milani. Ovšem s tímhle štětečkem se taky krásně odstraňují napadané částečky od více prášivých stínů. Taky ho občas popadnu do kabelky, protože je maličký a použiji na nanášení pudru na místa, kde se už lesknu víc, než je zdrávo.

Fan brush je maličký vějířek, který je určen na rozjasňovač, ale mě to s ním popravdě moc nejde a nebaví. Na co ho občas využiju já, je znovu odstranění napadaných kousků stínů pod oči. Tenhle štětec je maličký a jemný a třeba k němu ještě nějaký další vztah najdu.

Sculpting brush jsem používala dříve hodně! Myslím, že to byl dokonce jeden z prvních, který jsem měla od RT a tuším, že byl tehdy v sadě. Používala jsem ho na konturování, když jsem ještě používala našedlé konturovací pudry. Dnes, když už zvládám konturování pouze bronzery, tak tenhle štětec jednou za čas využiju pro nanesení pudru pod oči, zafixování korektoru. Je to štětec který drží tvar, je zkosený, příjemně měkký a hodí se i na tekuté produkty. Díky další sadě už mám doma dva a tak budu nyní zkoušet, co dalšího by mi mohl ulehčit, ale pořád pro mě bude skvělý na konturování, ke kterému se třeba zase vrátím.

A to by bylo pro dnešní díl tak akorát a příště se těšte na oči a štětce, které mám na vytváření pěkný stínů nejradši.