BEAUTY

Recenze paletky Petry LovelyHair

22. 9. 2018

První paletka, kterou vytvořila česká youtuberka ve spolupráci s Makeup Revolution. To už je něco a je vidět, že vliv Youtube je čím dál silnější a Petře k tomuto posunu v kariéře moc gratuluji. Paletku jsem si neplánovala koupit, ale dostala se ke mě v PR balíčku od značky Makeup Revolution, takže by byl hřích ji nezrecenzovat a nepředat vám své hodnocení, které není ovlivněné ani tím, že bych se značkou spolupracovala, či sledovala Petru jako Youtuberku.

Celý týden jsem se paletkou líčila a vyzkoušela všechny odstíny, abych vám opravdu mohla předat ucelenou recenzi. První věc, která mě zarazila, bylo, že paletka stojí 360 Kč a obsahuje 36 stínů. Už to ve mě vzbudilo zvědavost, ale zároveň i velkou nedůvěru, protože paletky, které si kupuji stojí nejméně trojnásobek a stínů mají o dost míň. Ovšem přistupovala jsem k paletce jako ke každé jiné – vyzkouším a nebudu soudit předem.

Paletka je nádherně poskládaná – 18 víceméně teplých tónů a 18 studených. Když jsem stíny swatchovala poprvé, byla jsem překvapená,  že hodně stínů vypadalo silně pigmentovaně a některé byly tak příjemné máslové, že ani neprášily. Metalické stíny ovšem trošičku šupinkovatěly a opadávaly, ale vše se vždy ukáže opravdu až na očích. Každopádně mnoho matných stínů má nádhernou pigmentaci, to jsem teda koukala.

Prvně jsem zkusila stíny bez báze pod oční stíny a to jsem trošku podcenila! Celkem tmavé kouřové líčení dofialova mi z očí zmizelo za dvě hodiny a zůstaly mi po něm jen čárky na očích. Neříkám, že mi stíny drží bez bází celý den, ale tohle bylo vážně rychlé!

Další dny už jsem stíny nanášela s bázemi od Sephory, Urban Decay i Nyx. S nimi už stíny držely celý den a k žádnému ztrácení nedošlo. Uff, tak to se mi ulevilo.

Po celém týdnu ovšem musím říct, že jsem si všimla pár, pro mě nevyhovujících, bodů. Třpytivé stíny se bohužel na oči nepřenesou tak krásně výrazné, jako vypadají v paletce, jejich intenzitu nevytvořil ani navlhčený štěteček a ani nanášení prstem, bohužel. Dále jsem si u pár stínů všimla, že mají na očích jinou barvu než v paletce, ne uplně špatnou, ale tak nějak neočekávanou. To může být i podtónem mojí pleti (asi). Dalším bodem, který musím zmínit, je chybějící zrcadlo. Já jsem jednoduše zvyklá mít paletku v ruce, hledat v ní stíny a přitom se malovat – drobnost, ale třeba na cesty důležitá. Nevozím s sebou zrcadlo zvlášť, ale vždy jednu paletku, která zrcadlo má. Ze stejného důvodu jsem si nikdy neobjednávala paletky od Morphe, které jsou sice levné, ale bez zrcadla.

Co se ovšem paletce rozhodně povedlo – matné stíny! Ty se nádherně ztrácejí, neopadávají kolem očí a jeden do druhého se také dobře míchají. Tam je to velice příjemné!

Stíny, které mě baví – CUTE AF, SWEET TOOTH, GET READY!, MULTITASKER, HONEYMOON, GREEN TURNER, APRICOT PIE, GOSSIP, HASHTAG, BRICK TRICK, PRETTY PLEASE, MY PRECIOUS

Stíny, které mi absolutně nevyhovují – CANARY, CANDY APPLE, COPPER PENNY, SAVAGE, ALLBLACKEVERYTHING (hodně slabá černá), SWISS PRALINE, PRINCESESS DRESS, I´M SHOOK, HUBBY´S FAVE (zanechává barvu na očích i na ruce po swatchích)

Samy se podívejte na swatche, které jsem nijak neupravovala a dělala jako vždy na očištěnou ruku bez podkladové báze.

Doporučila bych paletku?

Upřímně se přiznám, že mě paletka za srdce nevzala. Je to pro mě velká směsice stínů a vyhovujících je pro mě zhruba polovina – tedy stačila by mi jedna namíchaná půlka a zbytek bych vyřadila. Se stíny jsem opravdu vybíravá a rozhodně se pro mě paletka nepřibližuje značkám, které já považuju za nejlepší Urban Decay, Anastasia Beverly Hills, Huda Beauty, Marc Jacobs. S tím se paletka opravdu může lehce srovnávat jen s pár matnými stíny. Tím, že ty metalické, třpytivé jsou tak slabé, že jsem při každém líčení sahala ještě do pigmentů od Nyxu nebo Heavy Metals od UD mluví za vše. Rozhodně to není špatná paletka a věřím, že fanouškům Petry udělá velkou radost, ale tuším, že pro fajnšmekry to nebude to pravé ořechové. Ovšem doporučila bych ji všem začátečníkům, nebo lidem, kteří doma moc stínů nemají – je to velká porce za málo peněz a vyhrajete si s ní, to jako určitě. Jen nečekejte zázraky a počítejte s tím, že tahle paletka si žádá čas, je lepší s ní look pomalu budovat a dotvářet postupně. Neodrazuju, ale nejsem o její jedinečnosti přesvědčená.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *