BEAUTY

Fenty Beauty míří do ČR – co stojí za zkoušku?

6. 9. 2018

O Fenty Beauty jsem vám již letos psala, ale protože už zítra bude Rihannina značka k prodeji i v české Sephoře, tak je načase připomenout si to nejlepší, co by vám rozhodně nemělo utéct. Osobně jsem zvědavá hlavně na ceny, které budu určitě porovnávat s Londýnem, kde jsem nakupovala minule.

Jako první věc, kterou doporučuji koupit od FB bude Gloss Bomb. Na tenhle lesk opravdu žádný jiný nemá a já si nedokážu představit, že ho v kabelce nemám. Ten první z loňska mám už téměř prázdný a nový načnu až nevymačkám ani kapičku. Plus si teda musím dojít pro nový (druhý odstín) Gloss Bomb DIAMOND MILK. Však se podívejte, jak vypadá na rtech Nikkie! Vzhledem k tomu, že miluju jeho vlastnosti, nelepivost a výdrž, tak ho mít musím.

 

Druhou, a pro mě už nezbytnou, věcí je make-up Pro Filt´R v odstínu 150. Jeho recenzi už jsem jednou psala ZDE. Jde o víceméně matný make-up, který nepudruji a kromě t-zónu, která po pár hodinách trošku úpravy potřebuje, mi sedí nádherně celý den a vypadá přirozeně. Jeho výhodou je, že jej Riri nabízí ve 40 odstínech, takže není možný, abyste svůj odstín nenašly. Ovšem chce to nechat si maličko poradit a nejlépe osobně vyzkoušet. Každý odstín pleti (světlý, medium, opálený, tmavý) má na výběr z 10 odstínů make-upu, to se opravdu po internetu těžko určuje. Každopádně jak jsem si vyslechla ve videu výše, Riri navrhovala tento make-up tak, aby vydržel na pleti i na Barbadosu, kde je neskutečně vlhko. Její make-up artist říkala, že jej sama Riri používá i během vystoupení a jde na sebe vrstvit. Není úplně matný, ale zase není lesklý. Chce to vyzkoušet a tuším, že by mohl dělat neplechu někomu, kdo má opravdu suchou pleť, která až šupinkovatí. Já jsem na začátku druhého balení a v zimě možná kouknu ještě po lehce světlejším.

Třetím tipem ode mě bude rozjasňovač – mám sice odstín Sangria Sunset/Sunrise, který se dá používat jak na líčka, tak i na víčka jako stíny, ale ostatní jsem si osahala také a jsou skvělé. Chystám se pořídit si ještě SAND CASTLE/MINT’D MOJITO, které taky vidím i jako krásné stíny na oči.

Mám doma také krásné balení její tekuté rtěnky v jediném nabízeném červeném odstínu Stunna Lip Paint a tam už vás nepoženu do koupi tak rychle. Osobně tuhle červenou miluju, vydrží na rtech, má skvěle tvarovaný aplikátor, bude slušet každému, ale má jednu malou nevýhodu, která mě maličko brzdí v tom, abych ji používala častěji. Jde o to, že se maže – i když na rtech zůstane celý den, nikdy plně nezaschne a máte ji všude. Pochybuju, že někdo vydrží celý den nehnutě a nikde si červenou nečárne. Drobná chyba, ale radši před ní opravdu varuju.

Vyzkoušela jsem také linky v tužce, které přišly do prodeje teprve nedávno a na Instagramu běžela videa, jak se linky nehnou, jakmile zaschnou. Tak jsem to tedy zkusila a opravdu se nerozmažou při pláči, když si mnete oči, když si dáte šlofíčka na gauči a ani když zmoknete (řasenka jde a linky drží). Takže hned po Kat Von D lineru je tohle můj favorit.

Co se týče paletky, myslela jsem, že na ni připravím vlastní post, ale víceméně jsem na Instagram přidávala několik fotek s líčením z téhle paletky a tuším, že jsem ji snad i dost vychválila. Paletka má krásné odstíny, jsou silně pigmentované, pracuje se s nimi dobře jak štětcem, tak i prsty a nepřestala mě bavit ani po dvou měsících, co ji mám doma. Vracím se k ní, inspiruju se looky na FB Instagramu a zkouším kombinovat i s jinými paletkami. Rozhodně nepoužívám stíny bez podkladové báze, ale doteď používám Primer Potion od Urban Decay a až ho vypotřebuju, půjdu si pro bázi od Fenty.

Já osobně se tedy chystám na nákup nového lesku, nového rozjasňovače a také toho mentolovo-hnědého, plus si chci rozhodně pořídit podkladovou bázi pod oční stíny i pod celý make-up. Když už vím, jak mi sedí bez báze, tak třeba báze doladí tu moji t-zónu, kterou je potřeba odpoledne trošku upravit a odmastnit. Neříkám, že si nakonec nedokoupím dalších deset věcí, ale postupně postupně.

Napište mi, co vás nejvíc láká z Fenty Beauty, pokud tedy vůbec?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *